عشق

عشق :تنها نیروی خلاق

یک استاد جامعه شناسی به همراه دانشجویانش به محله های فقیرنشین بالتیمور رفت تا در مورد دویست نوجوان و زندگی فعلی و آینده آنها تحقیقی تاریخی انجام دهد. از دانشجویان خواسته شد ارزیابی خود را  در باره تک تک نوجوانان بنویسند . دانشجویان برای همه آنها یک جمله را تکرار کردند:

(( او شانسی برای موفقیت ندارد .))

بیست و پنج سال بعد "استاد جامعه شناسی دیگری  به سراغ این تحقیق رفت. او از دانشجویانش خواست که دنباله این تحقیق را بگیرند و ببینند بر سر آن نوجوانها چه آمده است. به استثنای بیست تن از آنها که از آن محله اسباب کشی کرده یا مرده بودند " از میان 180نفر باقیمانده 176 نفر به موقعیت های غیر عادی دست پیدا کرده  و وکیل " پزشک و تاجر شده بودند .

این جامعه شناس حقیقتا متحیر شده بود و تصمیم گرفت روی این موضوع تحقیق بیشتری انجام دهد. خوشبختانه توانست همه آن افراد را پیدا کند و از تک تک آنها بپرسد:

(( دلیل موفقیت شما چیست ؟))

و پاسخ همه یکسان  و سر شار از عشق بود :

((دلیل موفقیت ما معلم ماست ))

آن معلم هنوز زنده بود. استاد جامعه شناسی جستجو کرد و او را که حالا پیرزنی فرسوده " ولی هنوز هم بسیار هوشمند و زیرک بود پیدا کرد تا  از او فرمول معجزه گری را که از نوجوان های محلات فقیر نشین " انسانهای شایسته و موفق ساخته بود " بپرسد.

چشمهای معلم پیر برقی زدند و لبهایش به لبخندی عطوفت امیز از هم گشوده شد . پاسخش بسیار ساده بود . او با کمال لطف  و تواضع گفت :

n   من عاشق آن بچه ها بودم .

/ 2 نظر / 10 بازدید
علی

همین که وبلاگتون به روزه خودش جای بسی خوشحالیه[دست] یه سوال ؟ شما معلم هستید؟ [سوال] لطفا پاسخ خود را سریع کوتاه ومختصر به ایمیل من ارسال کنید. : : : یک معلم ابتدایی : : : راستی اگه برای بهبود وبلاگتون کمک خواستید می تونید روی من حساب کنید.

دوست شما

در زندگي تو هر چيزي زاييده شعور تو است. اگر آگاهي‏ات دگرگون شود، محصولات و فرزندان آن هم دگرگون مي‏شوند. خوبي و بدي، بيماري و شفا، رنج و راحتي، فقر و ثروت، ضعف و قدرت، كوچكي و بزرگي و همه مظاهر زندگي و مرگ ناشي از نوع و فرم شعور است. خداوند بواسطه آنچه در ذهن و قلب توست، با تو رفتار مي‏كند، از تو مي‏گيرد و به تو مي‏بخشد.